Rodzaje Pole Dance !

Co to jest exotic pole dance ?
5 marca 2018
Warsztaty z Alexem Shchukinem 15 Kwietnia 2018r.
12 marca 2018

Może większość z was już zna a może dziś dopiero pozna ile mamy rodzajów Pole Dance-zapraszamy!

 

1.Chinese Pole

Akrobaci wykonują niesamowite triki wspinając się i opadając z zawrotną szybkością. Styl chińskiego pole dance jest zupełnie inny od zwyczajnego tańca na rurze, istnieje jednak wiele oczywistych podobieństw. Wiele pozycji i chwytów wygląda znajomo, ucząc się chińskiego pole dodajesz do swojego tańca nowe ruchy.

W chińskim pole dance tancerze wykorzystują również metalowe rury, jednak największą różnicą jest to, że zwykle pokryte są gumą. To daje artyście możliwość dodatkowych ruchów i chwytów (sprawia, że niektóre pozycje wykonuje się z większą łatwością), ale oczywiście całkiem wyklucza jakiekolwiek obroty.W cyrku rury są znacznie wyższe niż te do których jesteśmy przyzwyczajone, niekiedy osiągają 9-10 metrów (mają także o wiele większą średnice). To robi dużą różnicę szczególnie dla akrobatów.Rury sceniczne do chińskiego tańca są wolno stojące. Zabezpieczają je długie taśmy przy podstawie i przy zakończeniu. Czy to oznacza, że są bardziej niebezpieczne? Pewne jest jedno, gdy pierwszy raz wejdziesz na taką rurę możesz czuć się bardzo niepewnie przez dodatkowe kołysanie.

Chińskie wchodzenie po rurze: Ten rodzaj wchodzenia jest znacznie trudniejszy niż w pole dance, ale sprawia dużo radości na boso jak i w butach.By chodzić do góry musisz ustawić obie stopy płasko na rurce. Ważne jest abyś miał biodra skierowane prosto do rury oraz zgięte ramiona. Mając proste ręce bardzo trudno jest wejść do góry. Początki są trudne ale dobre buty dodają ułatwienia:)

 

2.Mallakhamb

Tradycyjny sport indyjski. Początkowo dyscyplina była tylko rodzajem ułatwiającym  trening dla zapaśników, później wyewoluowała w oddzielny sport. Nie będziemy go opisywać, bo nie potrafimy wyrazić tej hardkorowej gimnastyki słowami.To tradycyjny indyjski sport, w którym gimnastyczka wykonuje powietrzne pozycje jogi i zapasy mocujące w połączeniu z pionowym stacjonarnym lub wiszącym drewnianym słupem, trzciną lub wiszącą liną. Słowo mallakhamba odnosi się również do bieguna używanego w sporcie. Biegun mallakhamba jest zwykle wykonany z Seesham (indyjskiego palisandru) polerowanego na oleju rycynowym. Trzy popularne wersje mallakhamby są ćwiczone za pomocą słupa szesnastkowego, trzciny lub liny.

 

 

Mallakhamba wywodzi się z określenia malla / mallar, które oznacza zapaśnik i khamba / kambam, co oznacza biegun. Dosłownie oznaczający „biegun zapaśniczy”, termin pierwotnie odnosił się do tradycyjnego narzędzia treningowego używanego przez zapaśników.Mallakhamb utrzymuje ciało szczupłe, wzmacnia mięśnie i zapewnia odpowiedni stopień napięcia dla każdego.9 kwietnia 2013 r. Indyjskie państwo Madhya Pradesh ogłosiło, że mallakhamba jest sportem państwowym.

 

 

3.Pole fitness

Pole fitness to dyscyplina sportu łącząca w sobie elementy akrobatyki i fitnessu z wykorzystaniem rury pionowej. Dzięki tym ćwiczeniom poprawisz poczucie własnej wartości, swoją zmysłowość i kobiecość. Taniec ten pomaga uwolnić Cię od stresu i wzmacnia Twoją pewność siebie jak i seksapil.

Ćwiczenia wzmacniające i rozciągające z użyciem drążka. Dzięki tym ćwiczeniom wzmacnia się całe ciało i kształtuje ładnie wyrzeźbiona sylwetka nie do końca chodzi o zrobienie najtrudniejszego combo. Porównać go można do zajęć fitness ze sprzętem, tylko tu naszym sprzętem jest rurka !

 

 

3.Pole man – wiadomo Pole dance w wykonaniu mężczyzn.

Istnieje nieaktualne przekonanie, że taniec na rurze i podobne działania zarezerwowane są dla seksownych i egzotycznych kobiet. Podczas gdy ta seksowna aktywność była często utożsamiana z kobiecością i tylko kobietami, w dzisiejszych czasach mężczyźni obecnie również tańczą na rurze i traktują to jako zabawę i intensywną  aktywność treningową.Ponadto wielu znanych mężczyzn odnosi ogromne sukcesy na tej płaszczyźnie! Niektórzy w tym sporcie tak dobrze sobie radzą, że nie da się oderwać od nich wzroku. Czysta siła i akrobatyczna precyzja !

 

 

 

4.Exotic Pole Dance

To propozycja dla każdej kobiety, ale jak pisaliśmy nie tylko! która pragnie poczuć się kobieco, pięknie i seksownie. Styl tańca odbiega od klasycznego pole dance, w którym wykorzystuje się głównie akrobatykę-tutaj głównie skupiamy się na floorwork’u i seksownej choreografii.

Dlatego na zajęcia z Exotic może uczęszczać każda kobieta, która wcześniej nie miała do czynienia ze standardowym tańcem akrobatycznym na rurze. Tutaj liczy się wdzięk i subtelna choreografia.Zalecany ubiór podczas treningu to przede wszystkim: wygodne leginsy i szpilki oraz ochraniacze na kolana.Rozmiar i wiek nie ma znaczenia, liczysz się Ty i Twoje chęci! Excotic to rodzaj, który wzbudza największe kontrowersje, ponieważ ćwiczenia wykonywane są na wysokich, specjalnie przystosowanych do tego tańca platformach. Tu kładzie się nacisk na płynne i namiętne ruchy połączone z elementami na rurze. Niestety jest bardzo niedoceniany, ponieważ porównuje się go do tańca w klubach, co oczywiście jest sprzeczne z wysiłkiem jaki trzeba włożyć w naukę tego tańca.

Układy też mogą być wykonywane w parach, gdzie do oceny wchodzi synchronizacja ruchów i elementy duetowe.

 

 

5.Pole Dance Art

Piękne figury,zapierające dech w piersiach. Wszystko dzieje się powoli.Podziwiamy mega wytrzymałość,precyzję i niezwykłe umiejętności.Połączenie pięknych elementów pole dance i płynnych choreografii .  W tym rodzaju dużą role odgrywa historia przedstawiona w układzie i emocje. Jest to bardziej przedstawienie taneczne z wykorzystaniem rury niż kombinacje trudnych elementów na rurze. Ta dyscyplina również posiada odmianie Double 🙂 !

 

 

 

 

6.Pole Sport

Ma swoje organizacje i stowarzyszenia oraz uznawany jest przez Polski Związek Taneczny. W tej dyscyplinie odbywają się coroczne zawody. Zarówno w Polsce jak i na całym świecie cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Żeby wziąć udział w takich zawodach trzeba mieć specjalną sportową licencję. Zawodnik, który chce odnieść sukces musi w pełni poświęcić się tej dyscyplinie. Pole sport wymaga wielu godzin żmudnych treningów, silnej woli a także doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej.Zadaniem działającego w Polsce stowarzyszenia pole sport jest między innymi powoływanie kadry na Mistrzostwa Europy i Świata a także organizowanie podobnych zawodów  w Polsce.  To profesjonalny sport uprawiany przez sportowców na całym świecie.

 

 

A Wy jakie jeszcze znacie odmiany? Może coś pomineliśmy?

1 Komentarz

  1. Amatorka pisze:

    Pole dance w wodzie 😉 Na niektórych pływalniach prowadzone są takie zajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *