Swinging – na czym dokładnie polega zamiana partnerów?

Jak dbać o związek- kilka prostych wskazówek cz.I
24 lutego 2018
swingersi

Na pewno każdy słyszał o dość popularnym zjawisku jakim jest swinging. Nie mówi się o tym często, gdyż dla niektórych temat może wydawać się krępujący lub niedorzeczny. Swinging jest to forma urozmaicenia najcześciej stałego związku lub małżeństwa. Polega na wymianie partnerami w sypialni. Swingersi współżyją z przypadkowymi osobami, które podzielają te same zainteresowania w łóżku lub z mężami czy żonami swoich znajomych. Czasami zamieniają się na prywatne spotkania lub uczestniczą w seksie grupowym złożonym z kilku, a nawet kilkunastu osób. 

Ludzie, którzy praktykują swinging najczęściej wolą pozostać anonimowi i nie chwalić się swoimi preferencjami w gronie rodziny lub znajomych. Jest to nietradycyjna forma zabawy w związku, mogłaby kojarzyć się nawet ze zdradą. Jednak wymaga zgody obojga partnerów na współżycie z innymi, dlatego w ich mniemaniu nie można dostrzegać w tym nic złego. Przeciwnicy mogliby uznać to po prostu za coś niemoralnego i niezgodnego z przysięgą małżeńską. Największej odwagi to tego zjawiska można nabrać w internecie na specjalnych stronach lub forach, gdzie znajdują się osoby, które w identyczny sposób podzielają pogląd na ten temat. Można nie tylko umawiać się na spotkania, ale również dzielić się doświadczeniami czy poradami.

Obecnie powstaje coraz więcej klubów, w których są organizowane imprezy lub bardziej kameralne spotkania dla swingersów. Mimo, że wciąż budzi to wiele kontrowersji, chętnych nie brakuje.

Relację swingingu nie należy mylić z powszechnie rozpoznawalną poliamorią, która dotyczy również powiązań emocjonalnych w związkach grupowych. Swinging wiąże się tylko z kontaktem fizycznym, najczęściej jednorazowym.

Główną zaletą , która wynika z tego rodzaju interakcji z partnerami jest urozmaicenie i poznanie nowych doświadczeń w związku. Grupowy kontakt seksualny może być bardzo podniecający dla osób, które go odbywają i widzą swoich stałych partnerów w akcji z innymi. To jak podejmowanie nowych wyzwań, chęć zaimponowania nowych uczestnikom, którzy testują nasze możliwości po raz pierwszy. Można spróbować nowych pozycji lub elementów gry wstępnej, których dotychczas nie próbowało się podczas rutynowego seksu z mężem czy żoną. Niektórych kręci również eksperymentowanie nie tylko z płcią przeciwną, ale ciekawym doświadczeniem mogą być doznania w relacji homoseksualnej.

Jednak taka forma kontaktów fizycznych wiąże się również z wieloma zagrożeniami. Podczas nieznajomości osoby przeciwnej, nie mamy pojęcia z kim mamy do czynienia, czy osoba jest zupełnie zdrowa pod kątem seksualnym. Oprócz zastrzeżeń zdrowotnych może powstać uzależnienie od seksu z różnymi partnerami i współżycie tylko z mężem czy żoną może stać się monotonne. Bardzo częstą sytuacją jest miewanie wyrzutów sumienia po grupowym seksie i odbieranie go w kontekście zdrady. Istnieje nawet możliwość zauroczenia się w partnerce lub partnerze od kontaktów fizycznych i pozostawienie dotychczasowej bliskiej osoby.

 

A Wy co sądzicie na ten temat? Chętnie poznamy wasze opinie. A może zapaleni swingersi chcą podzielić się swoimi doświadczeniami?

Podziel się...Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

1 Komentarz

  1. Ciekawska pisze:

    Bardzo ciekawy artukul , proszę o więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *