Faceci szaleją za kobietami w szpilkach ! Sprawdź sama !

Czy buty na wysokim obcasie pozwalają dominować ?
23 kwietnia 2018
Dlaczego kobiety lubią szpilki ?
10 sierpnia 2018

Nic nie nada więcej kobiecości niż para wysokich obcasów – stwierdził kiedyś Manolo Blahnik, ukochany szewc hollywoodzkich gwiazd.

 

W powszechnej opinii mężczyźni uwielbiają widok pań w szpilkach, które dodają niewieściej nodze zgrabności i powabu. Jednak nie dla każdego faceta są one fetyszem. Przez następnie wieki wysokie buty stały się wśród mężczyzn jednym z ulubionych elementów damskiej garderoby. Do dziś widok zgrabnej nogi w szpilkach wywołuje duże emocje i budzi pożądanie. Dlaczego? Zastanawiają się nad tym nawet naukowcy.

Co się okazało? Faceci zdecydowanie częściej reagowali na prośby pani w szpilkach. Specjaliści nie potrafili jednak wytłumaczyć przyczyny takich zachowań. Najczęściej sugerowano, że chodzi o wrażenie bezbronności, wywoływane w przypadku kobiet na wysokim obcasie.

Taką opinię potwierdza wpis Rafała, autora bloga “Kalejdoskop biegacza”. – W kobiecych szpilkach pojawia się coś niepewnego. Kobieta nieporadnie stąpa po ziemi, sprawia wrażenie bezradnej niewiasty, wygląda na bezbronną i potrzebującą pomocy i wsparcia. My samce alfa tylko na to czekamy. Pragniemy by nieporadnej kobiecie podać rękę, żeby mogła oprzeć się na naszym ramieniu. Bo my samce chcemy poczuć się potrzebni jak bohaterowie i dżentelmeni. Szpilki tworzą w męskiej podświadomości element nieporadnej, bezbronnej kobiety a mężczyzna chce sprostać temu wyzwaniu, chce jak bohater stać u boku kobiety, pragnie podbudować swoje ego i dać poczucie bezpieczeństwa kobiecie – tłumaczy bloger

Męska fascynacja szpilkami ma także charakter czysto seksualny. Nieprzypadkowo za jeden z najpowszechniejszych fetyszy uchodzi altocalciphilia, czyli zamiłowanie do butów na wysokim obcasie.

 

 

Męska fascynacja szpilkami ma także charakter czysto seksualny. Nieprzypadkowo za jeden z najpowszechniejszych fetyszy uchodzi altocalciphilia, czyli zamiłowanie do butów na wysokim obcasie.

Może przejawiać się rozmaitymi zachowaniami. Niektórych facetów podnieca widok kobiety w szpilkach i uwielbiają, gdy partnerka nosi je w czasie łóżkowych igraszek.

Inni ekscytują się, gdy zakładają takie buty na własne stopy. Nie brakuje mężczyzn, którym ciśnienie podnosi dopiero dotyk wysokich obcasów (potrafią je pieścić, lizać, a nawet wykorzystywać do masturbacji). Buty na wysokim obcasie niewątpliwie potrafią rozpalać emocje wśród facetów, jednak – wbrew pozorom – nie u wszystkich. Potwierdzili to niedawno naukowcy z brytyjskiego Uniwersytetu Northumbria, którzy badali reakcje 400 mężczyzn, obserwujących przechadzające się kobiety. Jak się okazało większość nie dostrzegała różnicy między paniami w szpilkach, tenisówkach czy baletkach. Zamiast patrzeć na stopy, znacznie częściej zwracali uwagę kolor włosów czy ładny biust.

 

 

 

Podziel się...Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *