Jak pielęgnować związek na odległość ?

Elektro seks ? Przyjemnośc w innym wydaniu.
8 lipca 2018
Ciekawostki o sexie, które z pewnością Cię zaskoczą !
4 września 2018

Wiele osób wierzy, że związki na odległość nie maja prawa bytu i nie są w stanie przetrwać najcięższej z prób: próby czasu. Twoja rodzina będzie Cię zniechęcać, a znajomi przekonywać, aby nie traktować tego związku zbyt poważnie, bo wkrótce będziesz mieć złamane serce. Nikt nie twierdzi, że to łatwe. Odległość sprawia, że wiele rzeczy jest niewykonalnych lub po prostu niemożliwych do wykonania, tak jak to bywa w tzw. “normalnych” związkach. Kiedy sprawy się skomplikują może się okazać, że zostaniesz samotny/na i rozczarowany/na. Są jednak pozytywne strony rozłąki: najprostsze rzeczy staja się nadzwyczajne i najsłodsze. Trzymanie się za ręce, posiłek przy jednym stole, wzajemny dotyk, wspólny spacer, czy wdychanie zapachu włosów ukochanej … Te małe i wydawałoby się oczywiste czynności nagle urastają do rangi rzeczy nadzwyczajnych, które zaczynamy doceniać i traktować jak coś specjalnego.

gfggggggggg
“Wolę być tutaj, daleko od Ciebie, ale czuć się bardzo blisko, a nie blisko Ciebie, ale czuć się bardzo daleko.” 

 

 

Jeśli chcecie żyć razem, musicie najpierw nauczyć się żyć osobno.” Potraktujcie odległość jako podróż, która jest edukacyjna dla Was obojga. To swoisty test dla Waszej miłości. Jak mówi chińskie powiedzenie: “Prawdziwe złoto nie boi się testu ognia.” Zamiast myśleć, że związek na odległość odciąga Was od siebie, pomyśl, że to doświadczenie zbliża Was do siebie jeszcze bardziej. Pozdrawiajcie się nawzajem na “dzień dobry” i “dobranoc” każdego dnia. Poza tym, próbujcie informować partnera o swoim życiu i o tym, co się w nim dzieje, jakkolwiek przyziemne będzie Ci się to wydawać.

Bawcie się tym, wysyłajcie sobie nawzajem zdjęcia, pliki muzyczne i krótkie filmy. Od czasu do czasu nagraj swój głos i wyślij ukochanej osobie krótkie: “Kocham cię”. Poprzez to druga osoba poczuje się kochana.Takie związki jak Wasz wymagają ciągłych zastrzyków pozytywnej energii, inaczej uczucie umrze.

Długotrwała rozłąka może być bardzo bolesna. Czasami możesz się czuć samotnie. Zawsze staraj się znaleźć coś pozytywnego w tym, co masz. Bądź wdzięczny losowi, że masz kogoś, kto Cię kocha i że jest ktoś, kogo możesz kochać. Za to, że macie wspólny cel: urządzenie się w jednym miejscu, nad realizacją, którego pracujecie. Bądźcie wdzięczni za taki drobiazg jak list, który dotarł kilka dni wcześniej, za jej piękną twarz na ekranie Twojego komputera i za jego zdjęcie przyczepione do lodówki. Jeśli przetrwacie to wszystko to na końcu czeka nagroda: wspólna przyszłość i ukochana osoba. Cena jest wysoka, ale nagroda jest tego warta.

Rozmawiajcie o swoich uczuciach; o strachu, niepewności, zazdrości, apatii. O wszystkim. Nie skrywajcie uczuć, zwłaszcza tych negatywnych. Jeśli spróbujesz coś ukryć, będzie Cię to męczyć, albo wyjdzie na światło dzienne w najmniej odpowiednim momencie. Nie próbuj radzić sobie ze wszystkim sam. Bądźcie otwarci i szczerzy ze sobą. Niech partner pomoże Ci stawić czoła Twoim rozterkom. Lepiej wcześniej niż później, kiedy mogłoby być za późno. 

Wizyty są najważniejszym punktem każdego długotrwałego związku na odległość. Po tych wszystkich oczekiwaniach, tęsknotach i abstynencji w końcu spotykacie się ze sobą, aby cieszyć się z tych wszystkich małych rzeczy jak całowanie, trzymanie się za ręce, wspólna kawa rano czy spacer w parku, które są zwyczajne dla „normalnych związków”, ale wyjątkowe dla ludzi będących w związkach na odległość. Te proste rzeczy dla Was będą jak fajerwerki, deszcz konfetti, tęcza i motyle na niebie. 

Wspólnie dążcie do tego, aby zmniejszyć odległość między wami. Myślcie nad rozwiązaniem, aby wasz związek przestał być związkiem na odległość. Nie musi to być od razu zamieszkanie w jednym mieszkaniu, ale stopniowo zbliżajcie się do siebie. Pamiętaj jednak, że na wszystko potrzeba czasu i nic nie da się załatwić na siłę- szczególnie w sprawach miłosnych.

 

 

Nie jest łatwo być w związku, który wymaga długotrwałej rozłąki i który wymusza zaufanie, tęsknotę i niepewność. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z takim dużym obciążeniem i nie każdy jest w stanie wytrwać w takim związku. Niemniej miłość jest tym, o co warto walczyć i czemu warto dać szansę, aby zaistniało i rozkwitło. Kiedy prawdziwie poznacie jej smak nie będziecie chcieli zamienić tego uczucia na żadne inne. Kochajcie się i walczcie o swoje szczęście, nawet jeśli przez pewien czas będziecie w różnych punktach globu.

Warto! Zmieszany

Podziel się...Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

1 Komentarz

  1. Maria pisze:

    Znam osobiście kilka takich par, ale uważam że na dłuższą metę to się nie sprawdza. Prędzej czy później każdy zaczyna żyć własnym życiem…
    Po za tym jak się jest zakochanym to chce się przebywać 24h na dobę z drugą osobą i się dąży do tego bez żadnych wymówek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *