Seks analny- co warto wiedzieć ?

Czy rozmiar ma znaczenie ? Odwieczny problem wielu Panów ?
19 listopada 2018
Biały seks – co to jest i dla kogo ?
9 grudnia 2018

Seks analny w żartach podawany jest jako wspaniały rodzaj zabezpieczenia przed ciążą. Bo i fakt, trudno w tym przypadku o ryzyko zapłodnienia.

Do tej pory temat raczej tabu, obecnie ciekawi coraz więcej osób, przynajmniej chcących spróbować tego rodzaju aktywności seksualnej.

Kiedyś kojarzony był on przede wszystkim z parami homoseksualnymi, ale dziś sięgają po niego ciekawi nowych doświadczeń heterycy.

 Szacuje się, że 40 procent kobiet w wieku od 20 do 24 próbowało seksu analnego. I nic w tym złego, o ile seks analny uprawiany jest ostrożnie i z zabezpieczeniem.

Ludzie lubią stymulację i seks analny z wielu różnych powodów, ale mimo jego rosnącej popularności (a także wielu badań, takich jak to, które wykazuje, że kobiety, które uprawiają seks analny, częściej doświadczają orgazmu), ciążące na nim piętno nie maleje.

 

Dla innych niesie zbyt wiele problemów z seksualną tożsamością. Prawda jest taka, że większość uprawiających seks analny to wcale nie homoseksualni mężczyźni, jak zauważa seksuolog Justin Lehmiller. Obecny wzrost popularności analu w praktycznie każdej grupie demograficznej ma sporo sensu. Jasne, ludzie zawsze mieli odbyty, ale dopiero od niedawna mogą swobodnie wybierać z całego wachlarza przeróżnych erotycznych akcesoriów, po czym otrzymać je w dyskretnej przesyłce następnego dnia.

lknk

,m nm

 

Jeśli chcesz dołączyć do drużyny A albo podnieść satysfakcję z analnego seksu, weź pod uwagę, co następuje:

Najpierw wszystko przegadaj

Jeśli chcesz spróbować analnej gry wstępnej ze swoim partnerem, rozpocznij od rozmowy. Zapytaj, co o tym sądzi. Czy już to robił? Czy mu się podobało? Czy pociąga go ten pomysł? Na tej podstawie możecie ustalić, czy wyruszycie kiedyś razem na analną przygodę.

 

Zapoznaj się z anatomią

Odbyt to kluczowa część dupy, a jak mówi przysłowie, każdy ma jedną. „Jest otoczony przez dwa zestawy mięśni, które otwierają i zamykają dwa zwieracze, zewnętrzny i wewnętrzny” — mówi doradca seksualny Kenneth Play. Jak wyjaśnia, zwieracz zewnętrzny jest łatwo dostępny i względnie łatwy w kontroli. Zwieracz wewnętrzny, położony ok. 2,5 — 4 cm głębiej, nie słucha tak chętnie rozkazów, ale przy odrobinie praktyki i nad nim da się zapanować.

Mówiąc prościej: to właśnie te mięśnie mają za zadanie powstrzymać balaski przed swobodnym opuszczeniem twego ciała. Głębiej za odbytem znajduje się odbytnica. To rurowaty worek, u większości ludzi długości 10-15 cm. Na szczycie odbytnicy układ pokarmowy skręca o 90 stopni w prawo, tworząc zagięcie jak w skręconym wężu ogrodowym, po czym przechodzi w okrężnicę esowatą. Przez ponad 99,99 procent swojej historii ludzkość wypróżniała się w kucki. W takiej pozycji dolna część przewodu pokarmowego się prostuje, dzięki czemu wszystko może się wydostać za jednym, gładkim zamachem. Warto o tym pamiętać, gdy (jeśli) zaczniesz później eksperymentować z różnymi pozycjami.

 

Odkryj swój własny odbyt

Następnym razem, gdy będziesz brać prysznic, najlepiej po solidnym wypróżnieniu, nałóż trochę mydła lub żelu pod prysznic na palce i zacznij powoli i dokładnie zgłębiać temat. Żeby uniknąć nieporozumień: kieruję te słowa zarówno do strony pasywnej, jak i aktywnej. Dlaczego? Jeśli jesteś osobą penetrującą, masz też odbyt, praktycznie taki sam, jaki ma twój partner. Doświadczenie na własną rękę tego, jakie to uczucie, gdy masz coś w tyłku, daje nieocenioną perspektywę, gdy dostąpisz zaszczytu wycieczki pomiędzy pośladki twojego partnera. „Masz naprawdę niezły tupet, jeśli nigdy nie włożyłeś choćby palca we własny tyłek, a uważasz, że wolno ci włożyć cokolwiek w cudzy” — mówi Kenneth Play.

 

Anal nie powinien boleć

Seks analny wiąże się z wieloma nowymi i intensywnymi doznaniami zmysłowymi. To zresztą jedna z przyczyn jego popularności. Jednak choć anal może stanowić wstrząsające i skomplikowane doświadczenie, nigdy nie powinien powodować tego, co w środowisku fetyszów określane jest jako „zły ból”. Jeśli osoba pasywna stawia dopiero pierwsze kroki na tej drodze, lepiej bądź bardzo uprzejmy dla jej pupy również podczas zwykłego seksu, by wytworzyć u niej pozytywne i przyjemne skojarzenia.

 

 

Zastosuj czyszczenie na mokro

Psychologiczny efekt lewatywy (to w gruncie rzeczy worek z dyszą, przez którą wprowadzasz płyn do odbytnicy, żeby ją przepłukać) może być równie ważny dla przyjemnego analnego seksu, co fizyczny. Płukanie odbytnicy to po prostu dodatkowe zabezpieczenie przed bałaganem. W dodatku, jeśli osoba pasywna nie obawia się, że pobrudzi swoje otoczenie, będzie bardziej rozluźniona i wyciągnie więcej przyjemności z całego doznania. Jednorazowe zestawy do lewatywy możesz dostać w większości aptek, ale jeśli anal spodoba ci się tak bardzo, że na stałe wpiszesz go do swojego seksualnego kalendarza, możesz poszukać czegoś wielokrotnego użytku. Ta lewatywa posiada nawet atest amerykańskiego ministerstwa zdrowia, ale i tak warto zapytać lekarza, jak bezpiecznie i skutecznie ją stosować.

 

Kup porządny lubrykant

Dwie najważniejsze rzeczy, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze lubrykantu do seksu analnego, to lepkość i skład. Do analu lepiej nadają się gęstsze lubrykanty. Ścianki odbytu są cieńsze od ścianek pochwy i wymagają nawilżenia, które zapewni należytą śliskość, by zminimalizować szanse otarć, rozcięć i rozdarć (auć!). Najlepszym rozwiązaniem będzie najprawdopodobniej lubrykant na bazie silikonu, ponieważ można go stosować z prezerwatywami (w przeciwieństwie do tych na bazie oleju), nie paruje (w przeciwieństwie do wodnych nawilżaczy) i jest najbardziej śliski w dotyku.

 

Zainwestuj w korek analny

Kolejną rzeczą na twojej liście internetowych zakupów powinien być dobrej jakości korek analny. Dzięki niemu strona pasywna przyzwyczai się do uczucia, że ma coś w tyłku. Używaj go podczas zwykłego seksu, by zacząć kojarzyć analną stymulację również z seksem, a nie tylko z wypróżnieniem. Można też włożyć korek w przygotowaniu do gry analnej, by czuć się bardziej rozluźnionym, gdy nadejdzie odpowiednia chwila.

 

Spodziewaj się najlepszego, ale bądź gotów na najgorsze

Mimo wszystkich przygotowań wciąż istnieje drobne ryzyko, że anal przekształci się w coś o wiele zbyt perwersyjnego jak na wasze upodobania. „Rozłóż stary ręcznik lub prześcieradło, miej pod ręką mokre chusteczki, a w mało prawdopodobnym wypadku brązowej katastrofy zapewnijcie się nawzajem, że nie będziecie sobie robić wyrzutów i macie opracowany plan awaryjny” — zaleca Kenneth Play. Pobrudzony ręcznik wrzuć do pralki, wskocz pod prysznic i okaż jak najwięcej uczucia i taktu.

 

A wy macie doświadczenia w seksie analnym ?

Podzielcie się z Nami.

Podziel się...Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *