Biały seks – co to jest i dla kogo ?

Seks analny- co warto wiedzieć ?
19 listopada 2018
Jak pobudzić swoje libido i zwiększyć ochotę na sex ?
9 stycznia 2019

Białym seksem nazywa się fizyczną bliskość partnerów bez odbycia tradycyjnego stosunku. Bywa traktowany jako gra wstępna lub jako alternatywa dla klasycznego współżycia. Powody wyboru białego seksu są różne, ale dla wszystkich może być on atrakcyjny i stanowić urozmaicenie kontaktów seksualnych.

 

Dla kogo odpowiedni

Biały seks jest chyba jedyną formą bliskości intymnej, nadającą się absolutnie dla wszystkich. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych, które jeszcze nie współżyli seksualnie.  Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, mając ochotę na bliski kontakt z ukochaną osobą, z różnych powodów nie chce pełnego stosunku. Mogą czuć się niezupełnie gotowi psychicznie, obawiać się niepowodzenia za pierwszym razem. Biały seks może być też dobrym pomysłem, jeżeli związek jest w początkowym stadium i wolimy pełne stosunki nieco odłożyć, a także, jeżeli z powodów np. religijnych chcemy rozpocząć współżycie dopiero po ślubie.

Z białego seksu mogą też korzystać pary, które zmuszone są czasowo powstrzymać się od pełnych stosunków, np. w przypadku zagrożonej ciąży, stanu po operacji, po porodzie lub z innych przyczyn natury zdrowotnej. Jest to również sposób na rozładowanie napięcia seksualnego bez ryzyka niepożądanej ciąży, choć i wówczas należy zachować środki ostrożności – nie dopuścić, aby nasienie znalazło się w pobliżu dróg rodnych kobiety.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby biały seks uprawiały pary normalnie współżyjące, traktując go jako igraszki dla urozmaicenia. Nuda i rutyna w sypialni są wrogami najlepszego związku.

 

 

Petting i necking

Petting jest to kontakt seksualny, polegający na pieszczeniu (ang. to pet – pieścić) stref erogennych całego ciała, bez dochodzenia do penetracji. Petting można uprawiać za pomocą dłoni, ust i języka, również narządów płciowych. Technik jest bardzo wiele, a ich zastosowanie zależy jedynie od wyobraźni partnerów i ich wzajemnych życzeń. Necking jest formą pettingu, ale ograniczoną do powierzchni ciała od pasa w górę (ang. neck – szyja, która jest jedną z bardziej wrażliwych stref erogennych).

Petting i necking mogą doprowadzić do orgazmu obojga partnerów i orgazm ten, wbrew panującym stereotypom, wcale nie jest „gorszej jakości”. Nie jest bowiem prawdą, że tylko orgazm, osiągnięty w wyniku pełnego stosunku, jest „właściwy”. Każdy jest dobry, jeżeli jest akceptowany przez obie strony i daje im satysfakcję. Petting może być natomiast jedyną możliwą metodą intymnych kontaktów, np. w przypadku trwałej dysfunkcji seksualnej któregoś z partnerów.

 

Formy białego seksu

Petting przybiera różne formy. Jedną z nich jest wzajemna masturbacja. Najczęściej uprawia się ją z pomocą rąk (handjob), ale można – o ile oboje partnerzy to akceptują – wspomóc się gadżetami erotycznymi. Fisting (za pomocą całej dłoni) i fingering (za pomocą palców) to już metody penetracji pochwy lub odbytu.

Jeżeli po żadnej stron nie występują opory, można uprawiać także seks oralny, kolejno lub jednocześnie. W tym drugim przypadku stosowana jest pozycja „69”. Tzw. seks hiszpański polega na wykonywaniu ruchów frykcyjnych między ściśniętymi piersiami kobiety. Stosunek udowy – między zaciśniętymi udami, pachowy – w dołku pachowym. Natomiast natelizm polega na pocieraniu penisa między pośladkami kobiety, a footjob na dotykaniu narządów partnera palcami stóp.

Metodą, która budzi u niektórych spore kontrowersje, jest rimming, czyli seks oralno-analny, oczywiście bez następującej penetracji. Nie ma w tym nic niewłaściwego, pod warunkiem, że oboje partnerzy tego chcą.

Pary homoseksualne mogą stosować frot – pocieranie się penisami, lub trybadyzm – sromami.

W każdym przypadku najważniejsze jest, aby napięcie seksualne było stopniowo zwiększane. Początkowo pieszczoty powinny być zupełnie „niewinne”, a do bardziej zaawansowanej stymulacji należy przechodzić bardzo powoli. Warto stworzyć odpowiedni nastrój za pomocą odpowiedniego oświetlenia i muzyki, a przede wszystkim mieć dużo czasu i zapewniony spokój.

 

Autor: Katarzyna Zgorzelska, w konsultacji ze Sklep-Intymny.pl
Podziel się...Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *