Jak pobudzić swoje libido i zwiększyć ochotę na sex ?

Biały seks – co to jest i dla kogo ?
9 grudnia 2018
Orgazmmmmm ! Czy wszystko o nim wiesz ?
4 lutego 2019

Brak ochoty na seks może być związany ze spadkiem libido.

Obniżenie popędu seksualnego może mieć wiele przyczyn – od zaburzeń psychicznych po hormonalne.

Jak poprawić swoje libido i w pełni cieszyć się seksem?

 

Uwolnij się od stresu. Stres to główna przyczyna spadku libido. Pod wpływem stresu spada produkcja testosteronu odpowiedzialnego za poziom popędu seksualnego. Przysadka mózgowa produkuje więcej prolaktyny, co przekłada się na obniżenie libido. W sytuacjach stresowych wzrasta również poziom adrenaliny, która zmniejsza dopływ krwi do narządów płciowych. Najlepszym wyjściem jest unikanie stresów i wysypianie się. Jeśli jest to niemożliwe, warto zapoznać się z technikami relaksacyjnymi, zapisać się na jogę lub skorzystać z pomocy seksuologa. Skuteczne mogą się okazać preparaty zwiększające libido dostępne bez recepty lub przepisane przez seksuologa.

Aktywność fizyczna a popęd seksualny

Aby podnieść libido, warto regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Ćwiczenia wykonywane co najmniej 3 razy w tygodniu znacząco zwiększają ochotę na seks. Poprawiają też satysfakcję z odbywanych stosunków. W trakcie uprawiania sportu wydzielają się bowiem endorfiny, które zmniejszają stres oraz wszelkie niepokoje. Aktywność fizyczna pozwala też poprawić wygląd ciała, co zwiększa poczucie własnej atrakcyjności. Osoby pewne siebie częściej i chętniej uprawiają seks.

Walcz z kompleksami. Fałdki na brzuchu, obwisłe piersi, niezgrabna pupa mogą wpędzić w kompleksy i spowodować zaniżenie samooceny. Niedoskonałości ciała przyprawiają niekiedy o frustrację i obsesyjne myślenie o własnym ciele, co nie pozwala czerpać przyjemności z seksu. Poczucie nieatrakcyjności i wstydu oraz obawy przed odrzuceniem ze względu na nieatrakcyjność fizyczną powodują wewnętrzną blokadę przed zbliżeniami i z czasem obniżenie popędu seksualnego. Najlepszym wyjściem z tego błędnego koła jest walka ze swoimi niedoskonałościami, a jeśli to niemożliwe zaakceptowanie ich. Pomocna może okazać się terapia u psychologa.

 

 

Wybierz się do psychologa. Złe doświadczenia z inicjacją seksualną z przeszłości lub problemy aktualnie występujące w sferze seksualnej są najczęstszą przyczyną niskiego libido. Osoby cierpiące z powodu przemocy psychicznej i fizycznej, wykorzystywane seksualnie, ofiary gwałtu a także osoby mające złe doświadczenia związane z pierwszym razem czy badaniem ginekologicznym często odczuwają lęk przed zaufaniem i bliskością, przez co nie dopuszczają do sytuacji intymnych. Wewnętrzna blokada przed zbliżeniem trwa latami, nawet gdy nic już nam nie zagraża i mamy obok siebie kochającego partnera. Jedynym skutecznym sposobem powrotu do normalnego odczuwania pożądania i czerpania radości z seksu jest psychoterapia i duże wsparcie partnera.

Masaż na zwiększenie libido

Popęd seksualny skutecznie zwiększy masaż z użyciem olejków. Ten z drzewa sandałowego odpręży i wspaniale uspokoi po stresującym dniu. Oprócz tego zmniejszy napięcie w mięśniach, a także poprawi zdolności seksualne. Jego zapach jest mocny, ma drzewny aromat. Olejek migdałowy ma podobne, uspokajające działanie. Z kolei olejek jaśminowy o intensywnym egzotycznym kwiatowym zapachu zwiększa popęd seksualny i pomoże pozbyć się impotencji. Mieszanka olejków migdałowego i majerankowego o korzennym zapachu ma działanie rozluźniające. To szczególnie korzystne dla osób, których ciało jest napięte. Oprócz tego chroni przed wystąpieniem depresji.

Jak zwiększyć libido u mężczyzn?

Mężczyźni, którzy chcą zwiększyć swoje libido, powinni sięgnąć po banany. Afrodyzjak zawierający cynk, czyli np. ostrygi, korzystnie wpływa na ilość produkowanego testosteronu. Przyspiesza też wydzielanie spermy. Zadowolenie ze stosunków seksualnych poprawi też jedzenie bananów. Męską potencję skutecznie zwiększają także zioła i preparaty roślinne (np. suplementy diety). Dobrze, by zawierały miłorząbżeń-szeń bądź lubczyk.

 

A jak Wasze libido ? 

Podziel się...Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

1 Komentarz

  1. filip pisze:

    moim sposobem, żeby poprawić libido okazały się kapsułki herbaya z wyciągiem z korzenia maca. To całkowicie naturalny afrodyzjak, więc jest bezpieczy, a naprawdę skutecznie działa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *