Petting czym jest i jak go uprawiać ?

Sexowna bielizna ? Czy podnieca mężczyzn ?
6 maja 2019
Jaką metodę antykoncepcji wybrać i dlaczego ?
10 czerwca 2019

CO TO JEST PETTING?

Petting to forma aktywności seksualnej człowieka, na którą składają się rozmaite pieszczoty erotyczne, mogące doprowadzić nawet do osiągnięcia orgazmu. Od tradycyjnego stosunku seksualnego petting odróżnia się tym, że nie dochodzi do wprowadzenia członka do pochwy lub odbytu. W ostatnich latach sporo kontrowersji wzbudza seks oralny, który dotychczas stanowił odrębną metodę współżycia seksualnego, a który wielu specjalistów postrzega jednak jako formę pettingu.

Zdaniem seksuologów petting stanowi ważny etap rozwoju seksualnego człowieka w chwili, gdy masturbacja przestaje być wystarczającym sposobem na rozładowanie napięcia seksualnego, a na pełen stosunek seksualny nie jest się jeszcze gotowym psychicznie. Petting to także doskonała okazja do poznania ciała (zarówno swojego, jak i partnera), nauczenia się jego reakcji na zaawansowane pieszczoty erotyczne.

 

RODZAJE PETTINGU. JAK UPRAWIAĆ PETTING?

Ponieważ petting jest pojęciem bardzo obszernym, można do niego zaliczyć wiele zróżnicowanych form aktywności seksualnej partnerów. Najpopularniejszymi sposobami osiągania satysfakcji seksualnej bez pełnej penetracji są:

  • pieszczenie okolic sromu, łechtaczki, pochwy i odbytu palcem,
  • stymulacja członka dłonią,
  • stosunek pozorowany, czyli wprowadzanie członka pomiędzy piersi, pośladki, stopy, uda itd.,
  • wzajemne pocieranie się genitaliami.

W pettingu najważniejsze jest stopniowe zwiększanie napięcia seksualnego, a następnie rozładowywanie go za pomocą różnych czynności seksualnych. Początkowe pieszczoty mogą skupiać się na mniej intymnych strefach erogennych, takich jak: uszy, kark, dłonie, zgięcia łokci i kolan, plecy. Strefy erogenne partnera można stymulować za pomocą dotyku dłoni, ust i języka lub akcesoriów erotycznych. Można ponadto spróbować eksperymentów z kostkami lodu, bitą śmietaną, itp. Partnerzy powinni rozluźnić się przed pieszczotami – jeśli sytuacja intymna jest dla nich stresującą nowością, można pomóc sobie nastrojową muzyką i odprężającym masażem.

 

 

DLA KOGO JEST PETTING?

Choć powszechnie uznaje się, że petting jest przeznaczony przede wszystkim dla młodych ludzi, dopiero wkraczających w świat erotycznych uniesień, intymne pieszczoty mogą być wybawieniem dla wielu par, także tych z długim stażem i dużym doświadczeniem seksualnym. Petting to dobry sposób na zbudowanie i podtrzymanie intymnej relacji partnerskiej i zaspokojenie potrzeb seksualnych w sytuacji, gdy:

  • na pełny stosunek seksualny nie pozwala stan zdrowia (dotyczy to m.in. osób z chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz kobiet w połogu),
  • partnerom brak doświadczenia seksualnego,
  • partnerzy nie są gotowi na rozpoczęcie współżycia seksualnego z immisją członka do pochwy lub odbytu,
  • para poszukuje sposobów na urozmaicenie życia seksualnego i/lub wydłużenie aktu seksualnego,
  • partnerzy chcą rozładować napięcie seksualne w okresie dni płodnych, stosując jako metodę antykoncepcji tzw. kalendarzyk,
  • para obawia się zajścia w ciążę.

 

PETTING A CIĄŻA

Choć wiele osób twierdzi, że petting jest świetnym sposobem na udane życie erotyczne bez obaw o możliwość zajścia w nieplanowaną ciążę, trzeba zaznaczyć, że brak penetracji pochwy nie wyklucza całkowicie możliwości dojścia do zapłodnienia. Wystarczy, że podczas pettingu dojdzie do wytrysku nasienia bezpośrednio na kobiece narządy płciowe, albo że ejakulat zostanie wprowadzony do pochwy na palcu – wówczas ryzyko zajścia w ciążę gwałtownie wzrasta. Petting nie powinien być więc uznawany za metodę antykoncepcji, a pary, które chcą uniknąć nieplanowanej ciąży, powinny podczas wszelkich pieszczot o charakterze erotycznym zachować szczególną ostrożność.

 

Podziel się...Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *