Szkoła tańca STUDIO AX POLE DANCE !

Szkoła tańca POLESPOT !
6 maja 2019
Szkoła tańca ENDORFINA Pruszcz Gdański !
7 maja 2019
Szkoła tańca  STUDIO AX POLE DANCE !

Jesteśmy studiem tańca, które swoją misję widzi w przybliżeniu i propagowaniu nowoczesnej

i coraz popularniejszej formy fitnessu zwanej Pole Dance,

łączącej w sobie elementy gimnastyki, akrobatyki, zmysłowego tańca oraz świetnej i relaksującej rozrywki.

 

 

O Nas …

Do ćwiczeń i tańca wykorzystuje się specjalnie zaprojektowaną do tego celu pionową rurę zwaną dance pole.

Pole Dance (inaczej taniec na rurze, taniec przy rurze) jest formą aktywności sportowej i jako taka z jednej strony pozwala wymodelować figurę (płaski brzuch, szczupłe uda i jędrne pośladki), spalić tkankę tłuszczową (podczas godziny tańca spala się od 300 do 500 kalorii), poprawić siłę, wytrzymałość i elastyczność mięśni oraz koordynację ruchową a z drugiej posiąść nowe umiejętności taneczne, rozwinąć już posiadane, czy wręcz odkryć w sobie nowe kreatywne podejście do tańca. Do tego wszystkiego pozwala zwiększyć pewność siebie poprzez rozwój swojej kobiecości i seksapilu.

Ten nowoczesny rodzaj fitnessu jest daleko bardziej uniwersalny niż tradycyjne jego formy typu aerobik a przy tym stanowi świetną zabawę i nie kładzie takiego nacisku na obciążenie wydolnościowe organizmu.

Profesjonalne sesje zajęciowe prowadzimy w małych, kameralnych grupach, co gwarantuje indywidualne i uważne podejście do każdej z uczestniczek. Sesje prowadzone są przez instruktorki z bardzo bogatym doświadczeniem tanecznym (biorące udział w różnego rodzaju warsztatach i zawodach Pole Dance) oraz świetnie obeznane z tematyką Pole Dance i Pole Fitness.

Nasze Studio wyposażone jest w wysokiej klasy, profesjonalny sprzęt X-Pole Xpert, by uczestniczki mogły osiągnąć wysoki stopień umiejętności oraz zadowolenia z zajęć.

Zajmujemy się również organizacją oprawy tanecznej imprez typu bankiety, targi, imprezy okolicznościowe, dyskotekowo-klubowe oraz na miejscu w studio wieczorów panieńskich, imprez urodzinowych itp.

 

Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Pole Dance Sport Polska

organizatora pierwszych oficjalnych Mistrzostw Polski Pole Dance.

 

Taniec na rurze, czyli Pole Dance najogólniej można określić jako takie połączenie akrobatyki oraz tańca, które jako całość stanowi swoiste przedstawienie (pokaz).

Początków Pole Dance można dopatrywać się już w odległej historii, sięgając do plemiennych rytuałów oraz uroczystości, gdzie kobiety tańczyły wokół drewnianych pali obserwowane przez zgromadzonych ludzi. Istotną popularność taniec ten (przybierając bardziej erotyczny charakter) zaczął zdobywać na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Pokazy tego zmysłowego tańca odbywały się początkowo w małych namiotach, gdzie tancerki jako rury urżywały drążka podpierającego środek namiotu, który nazwano później rurą do tańca (dance pole). Dalsza ewolucja tańca na rurce przebiegała stopniowo poprzez występy barowe (pokazy burleski) oraz kluby, gdzie łączono go ze striptizem (lata osiemdziesiąte). Przez ten cały okres taniec na rurze wzbogacał się (głównie za sprawą inwencji samych tancerek) o figury akrobatyczne i układy choreograficzne, powoli odchodząc od stricte erotycznego charakteru.

Pierwsza szkoła tańca na rurze powstała pod koniec XX wieku, obecnie spotyka się szkoły i studia Pole Dance już praktycznie wszędzie. Lata dziewięćdziesiąte XX wieku były też początkiem odchodzenia od utożsamiania Pole Dance z wulgarnym striptizem przy rurze i tematem tabu. Obecnie taniec na rurze traktowany jest jako nowoczesna ogólnorozwojowa forma fitnessu, zawierająca sporo elementów o charakterze artystycznym oraz rodzaj sportu. Należy dodać, że obecna forma Pole Dance bardzo dużo czerpie (głównie figur i akrobacji) z przedstawień przy użyciu tzw. chińskich pali (Chinese Pole), czyli rodzajowi tańca uprawianego przez mężczyzn, polegającego na wykonywaniu bardzo skomlikowanych akrobatycznych pozycji i nie mającego w najmniejszym stopniu erotycznego zabarwienia. Z uwagi na swoją specyfikę nie można postrzegać Pole Dance w całkowitym oderwaniu od zmysłowości i erotyzmu, jednak w istocie rzeczy dotyczą one niemal każdego tańca. Uprawianiem współczesnego tańca na rurze chwali się wiele gwiazd m.in Jessica Alba, Madonna, Kate Hudson, Fergie, ale też coraz większa ilość kobiet na całym świecie nie będących celebrytkami.

Organizowane są od szeregu lat Międzynarodowe Mistrzostwa Pole Dance, Mistrzostwa w poszczególnych krajach oraz bardzo wiele innych różnego rodzaju zawodów i pokazów tańca na rurce (w tym również w Polsce). Od jakiegoś czasu trwają też intensywne działania mające na celu włączenie Pole Dance do dyscyplin olimpijskich.

 

 

Adres:

Studio AX Pole Dance&Fitness

ul. Wroniecka 22/1 (I piętro), 61-763 Poznań – wejście od Wroniecka 21!

Studio czynne jest w godzinach: od poniedziałku do piątku – od 14.30 do 22.30;   w sobotę – od 10.00 do 15.00.

Informacje i zapisy pod numerem telefonu (czynny w godzinach pracy studia): +48 664 916 122  lub pod adresem e-mail: biuro@studioax.pl

Pokazy/występy – proszę pisać na: wspolpraca@studioax.pl                                  Konto bankowe: Millennium Bank 52116022020000000277062035

 

Social media:

     Studio AX

 

 

Podziel się...Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *