Rozmiary prezerwatyw – jak dobrać, gdzie jest napisany?

Edukacja seksualna: brak rozmowy o seksie z dzieckiem przyczyną wczesnego rodzicielstwa.
14 listopada 2019
Bielizna, która rozpali zmysły i wyobraźnię… Recenzja jakości Obsessive
17 listopada 2019

Rozmiar prezerwatywy, podobnie jak rozmiar penisa, ma duże znaczenie, zwłaszcza dla mężczyzn.

Tak jak większość kobiet chciałaby nosić ubrania w rozmiarze S,

tak większość mężczyzn chciałaby pochwalić się członkiem o pokaźnym rozmiarze.

Dane dotyczące średniej długości penisa mogą niejednego mężczyznę wpędzić w kompleksy.

Podobnie jest z rozmiarami prezerwatyw – te w standardowym rozmiarze dla większości panów są po prostu za duże. Jakie są rozmiary prezerwatyw?

Jak dobrać rozmiar prezerwatywy?

 

Prezerwatywy – dlaczego takie popularne?

Prezerwatywy pozostają najczęściej wybieraną przez Polaków metodą antykoncepcji. Szacuje się, że wśród par, które zabezpieczają się przed ciążą, ponad 60 procent stosuje kondomy.

 

Ta mechaniczna metoda antykoncepcji jest zdaniem polskich par:

 • wygodna,
 • skuteczna,
 • nieinwazyjna,

a dodatkowo chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Skuteczność prezerwatyw jest dość wysoka. Wskaźnik Pearla wynosi od 2 do 15, co oznacza, że statystycznie tyle kobiet w ciągu roku zachodzi w ciążę, pomimo uprawiania seksu w prezerwatywie.

 

Prezerwatywy – damskie i męskie

W Polsce używa się przede wszystkim prezerwatyw męskich. Niewiele par wie, że na rynku dostępne są także prezerwatywy dla kobiet. Zarówno damskie, jak i męskie produkuje się z lateksu, poliuretanu lub innego, równie wytrzymałego materiału. Męskie prezerwatywy są dostępne w kilku rozmiarach, kolorach, a nawet smakach. Są też prezerwatywy prążkowane lub z wypustkami, które mają zwiększać doznania w czasie seksu. Obecnie prezerwatywy można kupić w aptekach, drogeriach, na stacjach benzynowych, w automatach, a niekiedy nawet w sklepach spożywczych.

 

 

Prezerwatywy – rozmiary

Rozmiar prezerwatywy niejednego mężczyznę może wpędzić w kompleksy. Standardowa prezerwatywa ma 18 centymetrów długości i 52-56 milimetrów średnicy. Ten rozmiar można znaleźć w większości aptek i drogerii, ale prezerwatywy produkuje się też w niestandardowych rozmiarach. Można kupić prezerwatywy w rozmiarze L, których długość wynosi 20 centymetrów oraz w rozmiarze S o długości 12 czy 14 centymetrów. Średnica prezerwatyw może się wahać od 47 do 69 milimetrów. Panowie w Polsce w zdecydowanej większości sięgają po standardowe rozmiary.

Rozmiar prezerwatyw a średnia długość penisa

Jak dopasować rozmiar prezerwatywy do średniej długości penisa? Na początku należy zaznaczyć, że do określenia długości statystycznego polskiego członka wybrano metodę obarczoną dużym ryzykiem błędu – badania ankietowe. Na podstawie wypełnionych przez Polaków ankiet stwierdzono, że statystyczny członek we wzwodzie ma 15,5 centymetra. Badania wykazały także, że panowie chcieliby, aby ich penis był o dwa centymetry dłuższy, czyli mierzył 17,5 centymetra. Różnica pomiędzy długością prezerwatyw a długością penisa, przynajmniej deklarowaną w ankiecie, nie jest więc duża. Zakładając, że prezerwatywa powinna być nieco dłuższa od członka, aby mogła pomieścić spermę.

Nieco zamieszania w kwestii długości statystycznego penisa wprowadziły bardziej miarodajne badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii. Naukowcy z King’s College London zmierzyli członki kilkunastu tysięcy mężczyzn z całego świata. Wynik: przeciętny penis we wzwodzie ma 13,1 centymetra.

 

Obwód członka we wzwodzie Szerokość prezerwatywy
9,5-10 cm 47 mm
10-11 cm 49 mm
11-11,5 cm 53 mm
11,5-12 cm 57 mm
12-13 cm 60 mm
13-14 cm 64 mm
14-15 cm 69 mm

 

 

Jak rozmiar prezerwatywy wybrać?

Badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców dowiodły, że mężczyźni mają skłonność do zawyżania rozmiarów swojego przyrodzenia. Pokazały także, że typowe prezerwatywy dla większości użytkowników są po prostu za długie. Zatem jak dobrać rozmiar prezerwatywy? Najlepiej dobrać średnicę prezerwatywy do szerokości penisa. Standardowe prezerwatywy mają od 52 do 56 milimetrów średnicy. W czasie dokonywania pomiaru, warto mieć na uwadze to, że zbyt luźna prezerwatywa może się zsunąć w czasie stosunku, a zbyt ciasna – pęknąć.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru jest oczywiście istotne, ale zdecydowanie większe znaczenie ma umiejętne założenie prezerwatywy. Jak to zrobić? Po wyjęciu prezerwatywy z opakowania należy upewnić się, gdzie znajduje się jej wewnętrzna, a gdzie zewnętrzna strona. Czubek prezerwatyw należy ścisnąć dwoma palcami, zostawiając przestrzeń na spermę. Następnie drugi koniec, przypominający krążek, przykłada się do czubka penisa i rozwija prezerwatywę na całej długości członka.

 

Gdzie jest napisany rozmiar prezerwatywy?

Rozmiary prezerwatyw mogą się różnić w zależności od firmy, dlatego przed zakupem warto sprawdzić oznaczenia i wymiary konkretnego producenta. Rozmiar prezerwatywy jest podany na opakowaniu.

 

Zakładanie prezerwatywy – instrukcja

 

 1. Jeśli masz zamiar użyć prezerwatywy, nie rozpoczynaj współżycia, zanim jej nie założysz.
 2. Wyjmij prezerwatywę z opakowania.
 3. Sprawdź, która strona prezerwatywy jest zewnętrzna, a która wewnętrzna.
 4. Prezerwatywa powinna być zrolowana po stronie zewnętrznej, czyli tej, która się będzie kontaktowała z ciałem partnerki.
 5. Zakładaj prezerwatywę dopiero w stanie pełnego wzwodu.
 6. Czubek prezerwatywy przyłóż do żołędzi i przytrzymuj jedną ręką, drugą rozwijaj rulonik wzdłuż członka (jak na obrazku).
 7. Sprawdź, czy rozwinięta prezerwatywa ściśle do niego przylega, a na końcu, między jej czubkiem a żołędzią, znajduje się wolna przestrzeń, w której zgromadzi się nasienie po wytrysku.
 8. Podczas stosunku sprawdzaj czasami, czy prezerwatywa się nie zsunęła albo nie jest uszkodzona.
 9. Po wytrysku przytrzymaj prezerwatywę ręką, aby się nie ześlizgnęła podczas wyjmowania członka z pochwy.
 10. Prezerwatywę zdejmuj ostrożnie, gdy członek jest jeszcze w stanie wzwodu.
Podziel się...Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *